Najpiękniejsze przedszkole w Polsce.

  • 0 replies
  • 1853 views
*

Offline Iwona

  • *****
  • 145
  • +24/-1
Najpiękniejsze przedszkole w Polsce.
« dnia: Wrzesień 21, 2014, 18:35:53 »
Zobacz jak wygląda design dla przedszkolaka.
Jeżeli uwielbiacie design i innowacyjne rozwiązania - koniecznie przeprowadźcie się do Chróścic. To właśnie tam, w gminie Dobrzeń Wielki, powstało przedszkole na miarę dwudziestego pierwszego wieku.

Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Oglądając fotografie Publicznego Przedszkola w Chróścicach, można odnieść wrażenie, że przegląda się ekskluzywny magazyn lifestyle’owy. W pierwszej chwili prezentowane wnętrza wydają się wręcz zarezerowane dla wybranych. Jasna przestrzeń i pomysł jej aranżacji przykuwają wzrok i krzyczą kolorami. Swoją formą zdają się przemawiać do dzieci: “Chodźcie. Jest tak wiele do odkrycia”.

Jak pracuje się w tak wyjątkowym przedszkolu?
Iwona Sachnik, dyrektor przedszkola w Chróścicach: Nie ma porównania, jest wspaniale. Naturalnie, początki były trudne, musieliśmy się przyzwyczaić i zorganizować. Oczywiście dużo łatwiej jest się przystosować do “lepszego”. Z przyjemnością chodzi się do pracy w takim miejscu. Chyba wszyscy są równie zadowoleni - ani rodzice, ani nauczyciele nie zgłaszali żadnych uwag.

Czy nowoczesna przestrzeń pomaga nauczycielom w pracy?

Nasze otoczenie pozwala rozwinąć skrzydła nauczycielom. Mamy cały czas do dyspozycji salę gimnastyczną. Dzieci, szczególnie wieku przedszkolnym, potrzebują dużo ruchu. Większość zabaw oraz wiele działań dydaktycznych opiera się właśnie na ich aktywności ruchowej. Nauczyciele fantastycznie korzystają z naszego wyposażenia, doskonale aranżują je na potrzeby zabawy i nauki.

Jak na widok wnętrza reagują dzieci?


Pozytywna reakcja jest szczególnie wyraźna u dzieci, które uczęszczały do naszego starego przedszkola, one mają porównanie. Cieszę się, ponieważ widzę, że dzieci są dumne z naszej placówki, są dumne, że chodzą do naszego przedszkola.
Architekci PORT swoje dzieło opisują słowami:
Respektujemy następujące po sobie fazy zainteresowań, związane z rozwojem dziecka. Funkcje i materiały porządkujemy tematycznie w sposób logiczny i łatwo dostępny.

Różnicujemy przestrzenie na otwarte i półotwarte - zapewniające większe poczucie bezpieczeństwa. Czasami szalona zabawa, a czasem sen w bajkowym kokonie. Tablice do przypinania rysunków i tablice do artystycznych działań na wysokości oczu. Logiczne i w zasięgu rączek przegródki i szafki. Zarazem tworzymy magiczny świat, gdzie ściana staje się łąką pełną żywych stworzeń, przejście tajemniczym tunelem, uliczka wioską, sufity zakwitną lub zmienią się w geometryczną grę. Nauczyciel pomaga tylko dziecku odkrywać świat i rzeczywistość.

W małej miejscowości pod Opolem dzieci odkryją świat. Zdobędą wiedzę o naturze, przyrodzie, ekologii. O kulturze i architekturze. Rozwiną się intelektualnie i fizycznie. Nawiążą pierwsze więzi i relacje. Mamy nadzieję, że poczują się bezpieczne i wartościowe oraz będą zdobywać samodzielność i pewność siebie. *Chcieć, to móc
Przedszkole jest placówką publiczną, dostępną dla każdego dziecka kwalifikującego się rozpoczęcia edukacji przedszkolnej. Całość została sfinansowana przez organ prowadzący przedszkole - gminę Dobrzeń Wielki. Na swojej stronie internetowej gmina przedstawia się: "Gmina Dobrzeń Wielki - tu żyje się dobrze" - patrząc przez pryzmat tak rewolucyjnej inwestycji, nie ma w tym odrobiny przesady.

W rozmowie z MamaDu, dyrektor przedszkola zdradziła, że to nie koniec wielkich zmian. 
Dyrektor przedszkola w Chróścicach

W przyszłym roku zaplanowane są dodatkowe prace. Zostanie zaaranżowany teren zewnętrzny. W planach jest wykonanie równie niezwykłego projektu w naszym ogrodzie. 
Wielka architektura dla małych - zobacz galerię zdjęć   

 
*źródło: materiały promocyjne / Pracownia Architektoniczna PORT Franczok+Kolanus   
http://mamadu.pl/114215,arcyprzedszkole-w-chroscicach-polskie-przedszkole-jak-z-zurnala

Jestem pod wrażeniem.

Iwona Puczko« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2018, 15:07:37 wysłana przez Iwona »

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:


Pytanie anty-spamowe:
Przepisz nazwę
kreatywni
pomijając samogłoski: