10 kroków do… bardziej kreatywnego życia na co dzień

  • 0 replies
  • 2329 views
*

Offline Iwona

  • *****
  • 145
  • +24/-1
10 kroków do… bardziej kreatywnego życia na co dzień
« dnia: Wrzesień 17, 2014, 19:58:16 »
Jak czuć się bardziej panią lub panem własnego życia?
Jak mieć z niego więcej radości i poczucia, że to my je stwarzamy?


Oto prosty i sprawdzony przepis. Wypróbuj w dowolnej kolejności! Składniki można mieszać, a proporcje zmieniać według swojego uznania☺.

10 kroków

    1. Po pierwsze: Zrób coś inaczej niż zwykle. Nasz mózg potrzebuje stymulacji. Dostarcz mu jej. Pojedź do pracy inną drogą albo pójdź na piechotę. Umyj zęby lewą ręką (jeśli jesteś praworęczny). Włącz stację radiową, której nigdy wcześniej nie słuchałeś. Poczytaj książkę, która zupełnie nie jest w Twoim typie.
    2. Po drugie: Napisz bajkę. Daj się ponieść sile metafory. Stwórz swój świat, swoich bohaterów. Niech przeżywają rozmaite przygody, które doprowadzą do szczęśliwego zakończenia. Potem możesz przeczytać komuś tę bajkę i zapytać o wrażenia.
    3. Po trzecie: Potraktuj swoje dziecko jako nauczyciela. Masz dziecko albo dzieci? Podzielę się z Tobą cytatem z mojej ulubionej książki „Dary codzienności. Poradnik uważnego rodzicielstwa”(Myla i Jon Kabat-Zinn): „Dzieci są ucieleśnieniem tego, co najlepsze w życiu. Żyją w teraźniejszości. Są cudownym kwiatem, czystym potencjałem rodzących się możliwości, wcieleniem nowej energii życiowej, nadzieją. Są tym, czym są i dzielą się z nami swą żywotnością, wydobywając ją także z nas – jeżeli potrafimy uważnie słuchać ich wezwań.”
    4. Po czwarte: Nie odkładaj na później tego, co daje Ci radość i spełnienie. Jeśli masz nową płytę, włóż ją od razu do odtwarzacza, nie czekaj aż się zakurzy! Masz ochotę na chwilę wspomnień? – idź poszukać albumu ze zdjęciami z przedszkola. Nie jutro i nie w przyszły weekend, tylko teraz.
    5. Po piąte: Niech inni ludzie będą dla Ciebie inspiracją. Podchodź do każdego spotkania z prawdziwą ciekawością. Zapomnij na chwilę o swoich przekonaniach i oczekiwaniach wobec danej osoby. Pozwól sobie zobaczyć ją i usłyszeć taką, jaką rzeczywiście jest.
     6. Po szóste: Pójdź na internetową dietę. Odłącz się od sieci na jakiś czas. Parę godzin? Kilka dni? Sprawdź, jak to na Ciebie działa. Co robisz zamiast śmigania w wirtualnej przestrzeni.
    7. Po siódme: Posłuchaj muzyki barokowej Posłuchaj kompozycji takich artystów jak: Fryderyk Haendel, Arcangelo Corelli, Antonio Vivaldi, Jan Sebastian Bach , Francois Couperin, a kiedy skończysz internetową dietę, sprawdź w sieci, dlaczego Cię do tego namawiam.
    8. Po ósme: Przygotuj sobie coś pysznego do jedzenia To może być danie, na które od dawna masz ochotę i znasz doskonale jego smak albo takie, którego zdjęcie zafascynowało Cię na tyle, że postanowiłeś sprawdzić jak smakuje.
    9. Po dziewiąte: Zrób coś, co bardzo lubiłeś robić jako dziecko. Z jakiegoś powodu przestałeś robić coś, co dawno temu sprawiało Ci frajdę (np. głośno śpiewać, siedzieć wieczorem przy ognisku, zbierać i układać kamienie …) Przypomnij sobie, co to było, a potem sprawdź, czy jeszcze to lubisz.
    10. Po dziesiąte: Napisz swój własny przepis na ciekawe życie. Ty jesteś szefem swojego życia i najlepiej wiesz, co Cię w nim fascynuje. Zapisz swój przepis, może stanie się dla kogoś inspiracją

Dziś znalazłam ten przepis na stronie:
http://www.dojrzewalnia.pl/dojrzewalnia_roz/10_krokow_do/10_krokow_do_bardziej_kreatywnego_zycia_na_co_dzien.html

Kreatywność to nie jest cecha przypisana tylko pewnej grupie ludzi. Kreatywny jest każdy człowiek. Jak to ktoś wcześniej napisał na forum, w dzisiejszych czasach godne przeżycie każdego dnia wymaga od każdego z nas właśnie kreatywności.

Iwona Puczko


 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:


Pytanie anty-spamowe:
Przepisz nazwę
kreatywni
pomijając samogłoski: