Dzień Matki

  • 1 replies
  • 1816 views
*

Offline Iwona

  • *****
  • 145
  • +24/-1
Dzień Matki
« dnia: Maj 26, 2014, 21:56:54 »
Matka
To najpiękniejsze słowo świata. Jedno z pierwszych wypowiadanych przez dziecko. Każdy, kto ma mamę doświadczył dobra, miłości, czułości, której nikt inny nie jest w stanie dać drugiemu człowiekowi w takim wymiarze. Nikt tak jak matka nie jest w stanie pokazać piękna tego świata. Mówimy tu o mądrej miłości, takiej, która stawia granice, uczy odpowiedzialności za własne czyny, zasad, bez których dobre życie jest niemożliwe, pokazuje drogę, interesuje się, nawet tymi z punktu widzenia dorosłego nie wartymi zainteresowania sprawami małych pociech, wspiera, podtrzymuje na duchu w trudnych chwilach, pokazuje, że dziecko niezależnie od tego ile ma lat, zawsze, w każdej sytuacji może liczyć na matkę. W takiej rodzinie ukształtowany człowiek będzie dobrą istotą, nieważne z jakimi ludźmi będzie miał do czynienia, bo został wyposażony w odpowiedni ,,garnitur’’ zasad, wartości, pokory, empatii do drugiego człowieka, a jednocześnie będzie elastyczny wobec innych, co pozwoli mu godnie i dobrze żyć.

Z wielkim podziwem przyglądam się kobietom, które starają się w pewien sposób zastąpić nie swoim dzieciom matkę. Tak naprawdę nie jest to możliwe, bo matkę ma się tylko jedną i nikt nie jest w stanie jej zastąpić. Matka pozostanie w sercu i pamięci swoich dzieci na zawsze. Ale mogą się stać te kobiety przyjacielem, powiernikiem, kimś, z kim dzieci czują się bardzo dobrze. Również z wielkim podziwem patrzę na kobiety, które z różnych przyczyn nie mogą posiadać własnego potomstwa i decydują się na to, by wziąć na wychowanie dziecko z Domu Dziecka i stworzyć mu rodzinę. To bardzo  trudne zadanie wzbudzające ogromny szacunek, niosący ze sobą szereg trudności, które pokona tylko wielka miłość matki do dziecka.
Wielka szkoda, że są kobiety-matki, które własną wygodę, własne dobro, karierę, sławę, chęć zaistnienia medialnego przedkładają nad dobro własnych dzieci. A jeszcze bardziej niezrozumiałe są te matki, które, wplątują swoje dzieci we własne, ciemne interesy, w chore relacje międzyludzkie, nie licząc się z uczuciami w końcu swoich dzieci lub obarczając je własnymi nie załatwionymi sprawami. Nawet matka powinna zasłużyć na szacunek i miłość, nie biorą się one znikąd. Tu dzieci nie da się oszukać.
Szkoda tych dzieci, które z różnych powodów nie mogą być z matką. Najgorszym scenariuszem jest sytuacja, kiedy dziecko ucieka od matki i nie chce mieć z nią nic wspólnego.
Ogromna szkoda, że dziś tak bardzo zmieniają się czasy, że człowiek pędzi, goni gdzieś, szuka nie zawsze wiadomo czego i w tym pędzie gubi najważniejsze wartości w życiu jaką jest rodzina, miłość do dzieci. Największym szczęściem dla matki powinno być móc widzieć, jak jej dzieci  stają się coraz mądrzejsze, jak sobie coraz lepiej radzą w życiu, jak osiągają kolejne szczeble w rozwoju osobistym i zawodowym, jakimi są ludźmi dla innych.
Matki się nie wybiera, ma się ją taką a nie inną. Lepiej jeśli jest nasza, taka ciepła, serdeczna, dobra, czuła, kochająca, taka na którą można liczyć niezależnie od sytuacji, którą wspomina się po latach jak najlepszego przyjaciela.
 Iwona Puczko

*

Offline karolm

  • *
  • 10
  • +7/-0
Odp: Dzień Matki
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2014, 12:27:33 »
Tyle prawdy w tych słowach Pani Iwono. Bardzo często wracam do lat swojej młodości i dzisiaj z perspektywy czasu widzę jak wielkie znaczenie ma na naszą przyszłość relacja matka - dziecko.
Tylko czy w dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy pędzimy przed siebie, walczymy o przetrwanie, często musimy dokonywać trudnych wyborów pomiędzy zapłaceniem rachunków a spełnieniem oczekiwania dziecka, można dać dziecku wszystko co powinno się dać.
Dzieci są dobrymi obserwatorami, widzą więcej niż nam się wydaje, często czują się zapomniani, zostawieni samymi sobie, nie wiedzą jak trudne bywa czasami życie.
Trudne to są czasy dla matek, dla dzieci, chyba dla większości z nas, ale mimo to warto zawsze pamiętać że dziecko jest i będzie naszym największym dobrem.
Pozdrawiam Karol.

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:


Pytanie anty-spamowe:
Przepisz nazwę
kreatywni
pomijając samogłoski: