KREATYWNI

Nowe pokolenie nauczycieli.

Offline iwona

• 155
  • +24/-1
Nowe pokolenie nauczycieli.
« dnia: Marzec 16, 2017, 20:03:51 »
Z przerażeniem obserwuję jak przebiega proces kształcenia młodych nauczycieli w dzisiejszych pseudo uczelniach. Studenci/studentki przychodzą na zajęcia podczas praktyk nieprzygotowani. Oni nawet nie mają pojęcia ,co znaczy  dobrze przygotować się do praktyki. Brak im poczucia obowiązku, może nawet chęci do jakiejkolwiek pracy.
Nie raczą powiadomić, że uczelnia pragnie podjąć współpracę ze szkołą, nie raczą przynieść harmonogramu praktyk. Podczas hospitowanych zajęć często zajmują się zupełnie innymi sprawami, lekko traktując swoje obowiązki. Ja miałam takie studentki, które podczas hospitowania zajęć czytały sobie książki, nie sporządzając żadnych notatek.
Potem przychodzi z dzienniczkiem hospitacji, w którym nie ma żadnych zapisów lub są tak lakoniczne, że nic z nich nie wynika.
Wreszcie przychodzi czas na samodzielnie poprowadzenie zajęć. Kserują przewodnik nauczyciela i kropka w kropkę prowadzą zajęcia nie zmieniając niczego, ani nie dodając niczego od siebie. Jeśli skończą zajęcia wcześniej to dalej nie wiedzą co ze sobą i uczniami zrobić. Na pewno daje tu dużo doświadczenie, które zdobywa się w trakcie pracy. Ale nie dopyta się nauczyciela, który służy przecież radą i pomocą.
Przygotowanie scenariuszy zajęć to kolejny problem, który odbywa się na zasadzie <po najmniejszej linii oporu>.
Strach, jakie pokolenia wyrosną na takim przygotowaniu studentów do zawodu. Ale może pewnym sferom jest to na rękę. mniej świadomym narodem łatwiej rządzić.

Jestem nauczycielem, który z upływem lat coraz bardziej lubi swoją pracę, uwielbiam kontakt z uczniami. Interesuję się psychologią, medycyną naturalną. również lubię czytać książki i tańczyć. Większość życia stale się rozwijałam, wykorzystując do tego zasoby Internetu oprócz kursów, które musiałam kończyć z racji wykonywanego zawodu.

Zapraszam forumowiczów do komentowania, wyrażania swoich opinii, opisywania swoich doświadczeń. To może być wspaniała lektura.  :)

Iwona
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2017, 21:47:18 wysłana przez iwona »

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:

Pytanie anty-spamowe:
Przepisz nazwę
kreatywni
pomijając samogłoski: