Przyczyny niepowodzeń - tabliczka:)))

• 4 replies
  • 2742 views
*

Offline Marta neuro

• 3
  • +19/-0
Przyczyny niepowodzeń - tabliczka:)))
« dnia: Maj 19, 2015, 15:13:51 »
Trochę o naszych wewnętrznych przyczynach niepowodzeń :) Z cyklu: psychologia na luzie..

« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2015, 15:49:33 wysłana przez iwona »

*

Offline Iwona

• 145
  • +24/-1
Odp: Przyczyny niepowodzeń - tabliczka:)))
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2015, 16:30:56 »
Pół żartem, pół serio analizując przyczyny życiowych niepowodzeń  według mnie należy zgodzić się w większości z przedstawionymi przykładami. Duża część z nich tkwi w nas czasami od dzieciństwa np. ogromna niewiara we własne możliwości, brak jakichkolwiek talentów, chęć udowodnienia rodzicom, że jesteśmy coś, a nawet wiele warci, przekonanie o tym, że cokolwiek zrobimy będzie źle, że nie warto, że nam ktoś ukradnie pomysł na działanie. czasami żyjemy w poczuciu niedowartościowania do końca życia, albo do czasu, kiedy coś się wydarzy , co będzie miało taki wpływ na nasze życie dzięki czemu zrozumiemy jak bardzo się myliliśmy.
W rezultacie zamiast dążyć do sukcesu, do udanego, radosnego życia wielu ludzi rezygnuje ze swoich działań, skazuje się na porażkę, boi się przyszłości, albo działa tak aby spełnić swój obowiązek nie angażując się zbytnio w to, co robi lub pracując ponad siły. 

Zastanówmy się dobrze przez chwilę nad tym wszystkim.

Iwona Puczko

*

Offline sawko

• *
  • 2
  • +2/-0
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2015, 18:23:39 »
Dlaczego się poddajemy? Dlaczego tak łatwo wątpimy w swoje możliwości i wybieramy styl życia który daje nam w miarę przewidywalną i bezpieczna przyszłość?
Właściwie wszystko co można napisać zostało bardzo czytelnie przedstawione na tej planszy. Przyznam że za pierwszym razem nawet nie zastanawiałem się nad tym co zobaczyłem i przeczytałem, ale coś nie dawało mi spokoju. Dzisiaj zajrzałem ponownie i zobaczyłem to wszystko co tkwiło lub nadal tkwi w mojej głowie. Nazwałbym to jednym słowem - lęk, lub strach przed nieznanym. Nie ma na świecie człowieka który byłby w stanie przewidzieć przyszłość i efekty swojego działania. Są ludzie którzy mają większą lub mniejszą intuicję, potrafią określić prawdopodobieństwo, granice ryzyka, przełamać pewne bariery swojego schematycznego działania. Myślę że w każdym z nas jest coś w rodzaju instynktu samozachowawczego który chroni nas i osłania przed różnego rodzaju niebezpieczeństwem. Tyle tylko że są pewne wady i zalety jego pozytywnej skuteczności. Chyba najbardziej boimy się utraty tego co już posiadamy, z kogoś kreatywnego, pełnego pomysłów, chętnego do działania, zamieniamy się w strażnika siebie samego i swoich osiągnięć. Można to nazwać rozsądkiem lub działaniem nasyconym racjonalizacją. Owszem, trudno negować takie postępowanie, przecież mamy prawo do poczucia bezpieczeństwa do spokojnego i przewidywalnego życia, ale jestem pewien że przychodzi taki moment że zaczynamy czuć pewnego rodzaju niedosyt, trwanie, egzystencję i po pewnym czasie utratę wiary w swoje możliwości. Co wtedy, jak wybrnąć z takiego stanu, gdzie odszukać ten moment w którym się poddaliśmy, jak to zmienić aby przechylić szalę swojego życia na to aby nie żyć żeby mieć, tylko żyć aby być. Być spełnionym, szczęśliwym, być kimś kto potrafi cieszyć się drobiazgami, kto problemy rozwiązuje wtedy kiedy faktycznie się pojawiają, kto wie jak pomóc sobie i tą pomocą podzielić się z innymi.
Pozdrawiam.

*

Art

« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2015, 09:47:45 »
Tylko odważny przyzna się do lęku. Tylko mądry do głupoty, piękny do brzydoty, uczciwy do kłamstwa a silny do słabości.

« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 10, 2015, 14:34:41 »
Trochę o naszych wewnętrznych przyczynach niepowodzeń :) Z cyklu: psychologia na luzie..

Świetne !!! Wydrukuje sobie to bo naprawdę jest niezłe!!!

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:

Pytanie anty-spamowe:
Przepisz nazwę
kreatywni
pomijając samogłoski: