KREATYWNI

Lęk zabija kreatywność.

Offline sawko

• *
  • 2
  • +2/-0
Lęk zabija kreatywność.
« dnia: Styczeń 27, 2015, 20:34:26 »
Pierwsze co zwróciło moją uwagę to wykład Briana Tracy. Początkowo myślałem że to jakaś reklama forum, ale w trakcie słuchania, w pewnym momencie zrozumiałem że ten człowiek mówi o mnie. Zmusił mnie po prostu na zweryfikowanie swojego życia i próby zrozumienia tego jak właściwe było moje postrzeganie swojej egzystencji. Tak egzystencji, świadomie użyłem tego słowa bo zrozumiałem że ja się po prostu boję. Pod zewnętrzną pozą faceta który doskonale sobie radzi w życiu kryje się to drugie oblicze, pełne obaw, niepewności, lęków o przyszłość, stabilizację czy utrzymanie poziomu w miarę godnego życia. Ale jak się nad tym zastanowić, to gdyby wszyscy postąpili zgodnie z zaleceniami pana Tracy to jak by wyglądał świat?, czy byłby pełen szczęśliwych i zadowolonych ludzi ? Moim zdaniem to jest nie możliwe, te wszystkie lęki są jakby wpisane w naszą naturę, boimy się i będziemy się bać, tylko uważam że lęk lękowi nierówny. Świat jest i będzie zróżnicowany tak jak różni są ludzie, jak różne mają charaktery i emocje, jak potrafią sobie radzić z problemami, jak potrafią dawać i brać. Każdy z nas jest kreatywny, nawet ten co się boi jutrzejszego dnia, być może jego kreatywność jest bardziej wartościowa bo będzie musiał zmagać się ze swoimi lękami a jednocześnie tak żyć żeby godnie przetrwać. Dobrze aby te forum się rozwijało, żebyśmy się dzielili pomysłami, przemyśleniami i sytuacjami wziętymi prost z życia.
Pozdrawiam Sawko.

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:

Pytanie anty-spamowe:
Przepisz nazwę
kreatywni
pomijając samogłoski: