Jesienna lekcja kreatywności w terenie.

  • 2 replies
  • 1800 views
*

Offline Iwona

  • *****
  • 145
  • +24/-1
Jesienna lekcja kreatywności w terenie.
« dnia: Wrzesień 12, 2014, 17:38:58 »


W środę 10.09.2014r była piękna, słoneczna, letnia pogoda. Bardzo się cieszyliśmy, bo tego dnia mieliśmy zaplanowane kreatywne zajęcia w terenie. Wyruszyliśmy na pobliskie ogródki działkowe.Przypomnieliśmy praktycznie zasady przechodzenia przez jezdnię, zasady zachowania grupy podczas wycieczki krajoznawczej, zasady obowiązujące podczas takich zajęć.Rozpoznawaliśmy rośliny rosnące w ogrodzie, te znane i mniej znane. Określaliśmy barwy kwiatów. Zastanawialiśmy się jakie prace wykonuje się jesienią w ogrodach oraz po co tak naprawdę ludziom potrzebne ogródki działkowe.Przygotowaliśmy zgromadzony wcześniej materiał przyrodniczy. Przeliczaliśmy elementy zbiorów, porównywaliśmy liczebność, dodawaliśmy, odejmowaliśmy szyszki, żołędzie, owoce jarzębiny, liście. Układaliśmy zadania z treścią. Uczniowie cały czas dbali o poprawność swoich wypowiedzi.Wreszcie przystąpiliśmy do realizacji zadania głównego, którego celem było ułożenie portretu pani JESIENI z przygotowanych materiałów. Wszyscy pracowaliśmy (ja również) z pełnym zaangażowaniem.
Znalazła się wśród nas grupa badaczy, których interesował problem, czy wśród  zgromadzonych kamyków znajdą się krzemienie. A może da się rozpalić ogień?  :)Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z efektów naszej wspólnej pracy. Uwieczniliśmy ją zdjęciami.Po pracy przyszedł czas na zasłużony relaks. Dzieci miały okazję rozładować nadmiar niewykorzystanej do końca energii.Zabawa była przednia, o czy świadczą radosne buziaki, czasami poważne bo zwyczajnie zmęczone.Zmęczeni, dumni z efektów swojej kreatywności i pełni niedosytu podobnych zajęć wróciliśmy w szkolne mury.Zachęcam klasy, szkoły, nauczycieli do prezentowania swoich kreatywnych działań.Zajęcia te mnie samej dostarczyły mnóstwa wiedzy o moich wychowankach, której pewnie bym nie zauważyła w sali lekcyjnej oraz nie mniej radości i fajnej zabawy. Poczułam się podobnie jak dzieci: wesoła, radosna, zmęczona.

Iwona Puczko
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2014, 00:25:55 wysłana przez iwona »

*

Kazik

Odp: Jesienna lekcja kreatywności w terenie.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2014, 21:51:25 »
Świetnie Pani przeprowadziła te zajęcia a na szczególną uwagę zasługuje relacja która bardzo obrazowo i merytorycznie przekazuje cel i zasadność przekazywania wiedzy w połączeniu ze światem zewnętrznym który nas otacza. Czyż to co widzimy, czujemy, odbieramy każdym zmysłem nie jest uzupełnieniem zajęć teoretycznych?. W ten sposób nauczyciel jest w stanie praktycznie połączyć praktykę z teorią. Uważam że świat który nas otacza, na który potrafimy w odpowiedni sposób spojrzeć, odpowiednio go odbierać i interpretować połączony umiejętnością nauczyciela z podstawą programową nauczania jest pewnego rodzaju katalizatorem w zdobywaniu wiedzy.
Kazio

*

mama

Odp: Jesienna lekcja kreatywności w terenie.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2014, 21:36:17 »
Świetna relacja. Bardzo obrazowo opisane zajęcia praktyczne w terenie.
Więcej takich inicjatyw.

 

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa: Email:
Weryfikacja:


Pytanie anty-spamowe:
Przepisz nazwę
kreatywni
pomijając samogłoski: